Новые шлифовальные абразивные круги Festool GRANAT STF D225/8 и   GRANAT NET D225 на сетчатой основе, зернистостью от P40 до Р320 для машинок с диаметром шлифовальных тарелок 225 мм Декоративная чаша из скорлупы кокосового ореха на ножках из африканского венге Деревянная подставка-столик на подлокотник дивана ESSBOX System® — система хранения, транспортировки и организации крепежных приспособлений ESSVE.

Технологія фрезерування ящикового шипа із фанери без сколів

Поради Дмитра Довженко. Технологія фрезерування ящикового шипа із фанери без сколів

Загальновідоме шипове, або ящикове з'єднання використовується у багатьох предметах інтер’єру та меблях. Цінується за його міцність, надійність та естетичну складову.

Для виготовлення подібного з'єднання, майстри використовують різні шипорізні пристосування та обладнання, від циркулярних пилок до стаціонарних і ручних фрезерів. А в якості матеріалу для ящиків і т.п. може слугувати як деревина, так і плитні матеріали на її основі, наприклад фанера. Про останню і піде мова.

При нарізанні шипів на фанері існують деякі технічні особливості. Зважаючи на особливості будови фанери, під час нарізання шипів можуть виникати певні дефекти. Один з них — це утворення сколів, як на виході так і внутрішніх, міжшарових.

Утворення сколів можна знизити або взагалі запобігти. Для цього необхідно затиснути деталь з двох сторін невеликими фрагментами із тієї ж фанери. Але, це не завжди допомогає, так як фанера може бути різною по товщині і достатньої фіксації в зоні фрезерування не відбудеться. Тоді можна застосувати «маленьку хитрість» — підкласти під один з країв «прижиму» додаткову прокладку із будь якого матеріалу (дивіться на фото). Тепер «прижим» буде працювати з ефектом пружини і щільно прилягатиме до зони фрезерування.

Отже можна сміливо фрезерувати. Для прикладу я не став налаштовувати шипорезний пристрій або циркулярну пилку, а вирішив «по швидкому пробігтися» фрезером. Проте результат чітко показує роботу модернізованих прижимів.

На нижніх фото показані деталі після фрезерування. Залишився останній крок — трохи пройтися наждачним папером з дрібним абразивом і видалити ворс. У підсумку отримуємо чисту поверхню без сколів як зовні, так і всередині шипів.

Бажаю успіхів у творчості і приємної роботи.

 ⬆︎ Піднятись в загальний розділ — «Секрети. Технології. Рекомендації від Дмитра Довженко»

Інструкція:
Як залишити на сторінці коментар або задати питання автору без реєстрації та авторизації в соц. мережах.

*Якщо інформація виявилася для Вас корисною - тисніть «Подобається»

comments powered by HyperComments